Anasayfa
TESK Palandöken: Bankaların fedakarlık etmeleri gerekiyor
Haberler

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Bankaların kredi faizleri çok yüksek. Faizlerin düşmesi, ekonomik dalgalanmadan olumlu çıkabilmemiz için en önemli adım. Bankaların ekonomik dalgalanmada artık kar yerine fedakarlık etmeleri gerekiyor" dedi.

Devamını oku...
 
Eskişehir’de iki yeni endüstri bölgesi kurulacak
Haberler

Eskişehir Sanayi Odası, kent sanayinin gelecek 20 yılına yönelik Master Plan hazırlıklarına başladı. Oda, Eskişehir’in batı ve kuzeyinde 2 yeni endüstri bölgesi ve serbest bölge oluşturulmasını hedefliyor.

Devamını oku...
 
Ticaret Bakanlığından "Yerli Üretim" açıklaması
Haberler

Ticaret Bakanlığı, "Sermayesi yabancı olmakla birlikte Türkiye'de yatırım yapan ve katma değer üreten firmalar tarafından Türkiye'de üretilen ve satışa sunulan her tür mal için fiyat etiketlerinde 'Yerli Üretim' logosu kullanılması zorunluluğu bulunmaktadır" açıklamasında bulundu.

Devamını oku...
 
Şeker arsaları satışa çıkarıldı
Haberler

Türkiye Şeker Fabrikaları 8 ilde toplam 55 bin metrekare büyüklüğünde 16 parça gayrimenkulü de özelleştirme yöntemi ile satacağını duyurdu.

Devamını oku...
 
Milletimizin Başı Sağolsun
Basın Açıklaması

Teröre Lanet Olsun, Milletimizin Başı Sağolsun!
Batman'da PKK'lı teröristlerin tuzaklanmış patlayıcıyla saldırısı sonucu 7 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz ağır yaralandı.
Şehitlerimize rahmet diliyoruz. Yakınlarının ve Türk Milletinin Başı Sağolsun.

 
Türk Medeni Kanunu 4 Ekim 1926'da Yürürlüğe Konuldu
Basın AçıklamasıKişilerin hak ve borçları, aile kurumunun işleyişi ve sona ermesi, mülkiyet ilişkileri, miras sorunları gibi konularda kadın, erkek ve çocuk haklarını gözeten Türk Medeni Kanunu; 17 Şubat 1926'da TBMM'de kabul edildi ve 4 Ekim 1926'da yürürlüğe konuldu.
Bu yenilikleri gerçekleştiren başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Cumhuriyetimizin kurucularını bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

 
Demir-çelikte gümrük duvarları yükseldi
Haberler

Demir-çelik ürünlerin ithalatında geçici olarak önlem alındı. 200 gün süreyle demir- çelik ithalatında yüzde 25 ek mali yükümlülük getirildi.

Devamını oku...
 
Türkiye, ruble ile buğday alacak
Haberler

Türkiye, ticarette ulusal para birimlerinin artırılmasına yönelik hamle doğrultusunda Rusya'dan ruble ile buğday alacak.

Devamını oku...
 
"Yerli üretim" logolu etiketler raflarda
Haberler

Türkiye'de üretilen mallar için etiketlerin üzerine yerli olduğunu belirtir nitelikte ayırt edici işaret konulması zorunluluğunun getirilmesinin ardından "Yerli üretim" logosuna sahip etiketli ürünler raflarda yer almaya başladı.

Devamını oku...
 
Doğalgaz ve elektriğe zam
Haberler

Doğalgaz satış fiyatlarına bugünden geçerli olmak üzere konutlarda yüzde 9, sanayide yüzde 18.5 zam yapıldı. Elektriğe de konutlarda yüzde 9, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 18 zam yapıldı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 3 / 155

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam