Anasayfa
Otomobil ve hafif ticaride yüzde 42 daralma
Haberler

Otomotiv Distribütörleri Derneği verilerine göre, kasım ayında toplam 58 bin 204 adet otomobil ve hafif ticari araç satılırken, pazar geçen yılın aynı ayına göre yüzde 42 gerilemiş oldu.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası'ndan enflasyon değerlendirmesi
Haberler

Merkez Bankası, kasım ayında eksi gelen enflasyonun vergi indirimleri, TL'deki değer kazancı ve petrol fiyatlarındaki düşüşün etkili olduğunu, yanı sıra iktisadi faaliyetteki zayıflamanın rol oynadığını belirtti.

Devamını oku...
 
2018'in ilk 10 ayında 41 milyon turist geldi
Haberler

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca açıklanan turizm verilerine göre Türkiye, 2018'in ilk 10 ayında 41 milyondan fazla ziyaretçi ağırladı.

Devamını oku...
 
MB Başkanı Çetinakaya: "İç talep zayıflıyor, iktisadi faaliyet zayıfladı"
Haberler

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya," Dış talep gücünü korumakla birlikte, finansal koşullardaki sıkılaşma ve zayıf iç talebin etkisiyle iktisadi faaliyet yavaşlamıştır" dedi.

Devamını oku...
 
İthalat düştü, dış açık azaldı!
Haberler

İhracat 2018 yılı Ekim ayında, 2017 yılının aynı ayına göre yüzde 13 artarak 15 milyar 719 milyon dolar, ithalat yüzde 23,8 azalarak 16 milyar 176 milyon dolar olarak gerçekleşti. Ekim ayında dış ticaret açığı yüzde 93.8 azaldı.

Devamını oku...
 
Vergi, harç ve ceza artış oranları belli oldu
Haberler

Yeniden değerleme oranı belli oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve Motorlu Taşıtlar Vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.

Devamını oku...
 
Mahfi Eğilmez: 2019’da dış kaynak bulmak zorlaşacak
Haberler

Ekonomist Dr. Mahfi Eğilmez, döviz kurunun 3.78'den birden bire 7.20'lere yükselmesinin çok ciddi etkiler yarattığını belirtti. 2018'e dair önemli ekonomik verileri paylaşan Eğilmez, "2019'da dış kaynak bulmak zorlaşacak, şirketler için zor geçecek" şeklinde konuştu.

Devamını oku...
 
Enerji ithalatı faturası yüzde 16 arttı
Haberler

Türkiye'nin enerji ithalatı için ödediği tutar, ekim ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 16,4 artarak 3 milyar 774 milyon 953 bin dolara çıktı.

Devamını oku...
 
Ekonomik güven endeksi açıklandı
Haberler

Ekonomik güven endeksi, kasımda geçen aya göre yüzde 9,1 artarak 67,5'ten 73,7'ye yükseldi.

Devamını oku...
 
Çetin Ünsalan yazdı: Sanayi ve milli finansman
Haberler

Ekonomi Gazetecileri Derneği olarak İMES yönetimiyle birlikte gerçekleştirdiğimiz ‘Ekonomi Sohbetleri’nin konuğu İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan’dı. Açıkçası gerek dünyanın, gerekse Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun net bir farkındalık ile İSO Başkanı tarafından yorumlanması beni umutlandırdı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 3 / 163

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam