Anasayfa
Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ı Saygıyla Anıyoruz

Bugün Türkiye'yi sarsan iki suikastin yıldönümü...
Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, bundan tam 19 yıl önce bugün, 24 Ocak 1993’te, Ankara Gaziosmanpaşa’daki evinin önünde, otomobiline konulan bombanın patlaması sonucunda hayatını kaybetmişti.
Mumcu’dan 8 yıl sonra, 24 Ocak 2001’de Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan da, Emniyet Müdürlüğü binasından ayrıldıktan hemen sonra Şehitlik Semti Sezai Karakoç Bulvarı’nda makam aracının içinde silahlı saldırı sonucunda öldürülmüştü.
Kalpaksız Kuvay-ı Milliyeci Uğur Mumcu için bugün saat 13.00’te tören düzenlenecek ve sevenleri karanfillerle ve mumlarla evinin önünde toplanacak.
ADD İstanbul Şubeleri de bugün saat 19.00'da Şişli'de Atatürk Evi Önünde toplanarak "Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitlerini Anma Yürüyüşü" gerçekleştirecek.
Gaffar Okkan için de bugün doğum yeri Hendek’te anma töreni yapılacak...
UĞUR MUMCU VE GAFFAR OKKAN'I SAYGIYLA ANIYORUZ...

 
USİAD’DAN KKTC BAŞKONSOLOSLUĞU'NA TAZİYE ZİYARETİ
Pazartesi, 23 Ocak 2012 11:48

Ulusal Sanayici ve İş Adamları Derneği (USİAD) Genel Sekreteri Birol Başaran başkanlığındaki heyet KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın vefatı nedeniyle KKTC İstanbul Başkonsolosluğu’na 23 Ocak Pazartesi günü taziye ziyaretinde bulundu.

USİAD heyetini KKTC İstanbul Başkonsolosu Servet Dorak karşıladı.

USİAD Genel Sekreteri Birol Başaran, ziyarette şunları kaydetti:

 

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren Dergisi'nin 46. sayısı yayımlandı!
USİAD Bildiren

“2011 Yılı Ekonomisine Bakış ve 2012’den Beklentiler” başlığıyla çıkan ve yayınını bundan böyle elektronik ortamdan devam ettiren derginin diğer kapak konuları “Hazır Yemek Sektöründe Yaşananlar” ve “Yerli Malı Bir Nostalji Değil Zorunluluk”.
Ekonomideki gidişat ve gelişmeler üzerine makale, röportaj ve haberlerin de bulunduğu derginin bu sayısında şunlar yer alıyor:

Uğur Civelek-Makale: “Geçmişin Hesapsızlığı Peşimizi Bırakmıyor!..”
Prof. Dr. Korkut Boratav'la Söyleşi: “MB ve Hükümet Çalkantılar Karşısında Çaresiz Kalıyor”

Devamını oku...
 
Genel Başkanımız Fevzi Durgun: "Denktaş'ı kaybetmenin Derin Üzüntüsünü Yaşıyoruz"

Kıbrıs Türkünün bağımsızlık ve özgürlük davasının önderi, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı ebediyete uğurlamanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz.
O, yaşamı boyunca Kıbrıs Türklerinin varoluş ve egemenliğinin yılmaz savunucusu; işgale, esarete karşı direnişin lideri olmuştur. Türk milleti efsane kahramanını her zaman şükran ve minnetle anacaktır.
Rahat uyu Rauf Denktaş!
Ömrünü adadığın Kıbrıs davasını, bağımsızlık ve özgürlük mirasını ve bayrağımızı yine en yüksekte taşıyacağız.
Işıklar içinde yat Rauf Denktaş.

Fevzi Durgun
USİAD Genel Başkanı

 
Rauf Denktaş’ı kaybettik
Bizden Haberler

 

Kıbrıs Türkünün bağımsızlık davasının kahramanı Rauf Denktaş’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Ulusumuzun başı sağolsun.

USİAD

 
USİAD Genel Başkanı Fevzi Durgun: “Yerli Malı Kullan,Kullandır; Türkiye’yi güçlendir!”
Salı, 13 Aralık 2011 11:38

 

Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği (USİAD) Genel Başkanı Fevzi Durgun, 12-18 Aralık ‘Yerli Malı Haftası’yla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Genel Başkanımız Durgun, açıklamasında şunları kaydetti:

“USİAD (Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği) Türk kamuoyu ve basınını, 'Yerli Malı Haftası'nı kutlamaya ve bu bilinci yüceltmeye davet etmektedir. Bugün Yerli Malı Haftası kulaklarda sanki geçmişe bir özlem çağrışımı yaratmaktadır. USİAD, 'Yerli Malı' konusunun bir geçmiş değil, Türkiye'nin geleceği sorunu olduğuna inanmaktadır.

Devamını oku...
 
YERLİ MALA SAHİP ÇIKIN

YERLİ MALA SAHİP ÇIKIN

‘Globalleşen dünya’ tanımlaması altında mal ve hizmetlerin serbest dolaşımına paralel, özellikle bizim gibi gelişmekte olan ülkelere lanse edilen bir kavram var. Artık malın vatanı kalmadı. Oysa dünyadaki gelişmelere ve rekabete baktığınızda oyunun hiç de böyle oynanmadığını görüyorsunuz.

Bugün Çin ile ABD, ABD ile AB arasında yaşanan kur mücadelesinin temelinde esas olarak ‘kim malını satacak’ kavgası vardır. Bizlere menşei uygulamasına bakmayın diyenler, kendi üreticilerinin mamullerini pazarlara sokabilmek adına her türlü korumayı, işlemi, hatta savaşı bile ortaya koymaktan çekinmiyorlar.

Lakin biz büyük bir saflık içerisinde önümüze konulan bu ‘vatansız ürün’ kavramına kendimizi kaptırmış gözüküyoruz. Bakın şu anda son derece hayati bir haftanın içerisindeyiz. 12-18 Aralık tarihlerini kapsayan Yerli Malı Haftası, sadece kutlamaların yapıldığı ve beylik söylemlerle siyasetçilere malzemenin çıktığı bir özellik taşımamalıdır.

Devamını oku...
 
Yerli Malı ve Tutum Haftası Kutlu Olsun

 
TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’ndayız
USİAD bu yıl 30. kez düzenlenen Uluslararası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda 4. Salon 115 No’lu standda.

12-20 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarda derneğimizin standında dergi, yayın ve raporlarımız yurttaşlara ulaştırılacak.
TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’deki fuar bu yıl, 600 yayınevi ve kitle örgütünün katılımının yanı sıra, 200 etkinlik ve yüzlerce imza ile kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.
Açılışını Mısır ve Türkiye’nin kültür bakanlarının yapacağı İstanbul Kitap Fuarı’na yurt dışından 35 ülkeden yayınevleri, telif ajansları ve konuk yazarlar da katılacak.
Onur yazarının Ferit Edgü olduğu ve ana temanın “Umut: düş mü, Gerçek mi?” olarak belirlendiği kitap fuarı otuzuncu yılında 20 konuk yazar, yüzlerce imza günü ve tematik etkinliklere de ev sahipliği yapacak…
 
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK'Ü SAYGIYLA ANIYORUZ...

 
<< Başlangıç < Önceki 231 232 233 Sonraki > Son >>

Sayfa 231 / 233

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam