Anasayfa
USİAD Bildiren ulusal basında
USİAD ile İlgili Haberler
Pazartesi, 11 Haziran 2012 13:02

9 Haziran 2012 tarihli Yurt Gazetesi.

Gazete USİAD Bildiren Dergisi 50. Sayısında yer alan "Geçen yıl ithal edilen 800 bin deri ceket 10 bin kişiyi istihdam ederdi" başlıklı röportajı ekonomi sayfasına taşıdı.

 
USİAD Bildiren ulusal basında
USİAD ile İlgili Haberler
Pazartesi, 11 Haziran 2012 11:49

 

USİAD Bildiren Dergisi 50. Sayısında TDKD Başkanı Mehmet Ali Dinç röportajını Cumhuriyet yazarı Işık Kansu köşesine taşıdı.

Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği Başkanı Dinç, röportajında geçen yıl ithal edilen 800 bin deri ceketin 10 bin kişiyi istihdam edebileceğini belirtmişti. Işık Kansu, 9 Haziran tarihli köşesinde ülke gündemine dair birçok konuya değinmesinin yanında Dergimizde yayımlanan röportajı da gündemine aldı.

 
Altın, üreticisini zengin edemedi
Haberler
Pazartesi, 11 Haziran 2012 09:36

Altın fiyatları 2008 yılından 2012’ye kadar hızlı bir yükseliş yaşarken, altın üreticilerinin borsa performansı; maliyetlerinin artması, cevher oranı yüksek altın bulmanın zorlaşması ve yatırımcıların altına erişim için borsa yatırım fonlarını (EFT) kullanmaya başlamasıyla zayıfladı.

 

Devamını oku...
 
Nazım Güvenç Yazdı: Küresel Ekonomik Tabloyu Doğru Okumak
USİAD Bildiren

Gelişmiş, kıdemli kapitalist ülkelerde 2008’den beri finansta patlayıp reel ekonomiyi yakmaya koyulan (ve “29 Krizi’nden daha feci” denen) kriz her geçen gün daha derinleşirken ‘‘Küreselleşme’’ denen olguyu, keza dinamiği ‘‘emperyalizm’’ ile karıştırıp yıllarca emperyalizmin adını bile anmadan fili tarif edercesine anlatmaya ve o arada bol bol atıp tutmaya bayılan bir kesim, son günlerde, ‘‘yaşasın küreselleşme bitiyor’’, ‘‘yaşasın Keynesizm geri geliyor’’, ‘‘biz dememiş miydik?’’ bayramı yapıyor!

 

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren ulusal basında
USİAD ile İlgili Haberler
Pazartesi, 28 Mayıs 2012 11:54

28 Mayıs 2012 tarihli Yurt gazetesi. Av. İsmail Altay USİAD Bildiren Dergisi için yazdığı makale alıntı yapılarak gazetede yayımlandı.

 
TDKD Başkanı Mehmet Ali DİNÇ: “Geçen Yıl İthal Edilen 800 Bin Deri Ceket Türkiye’de 10 Bin Kişiyi İstihdam Ederdi”
USİAD Bildiren
Pazartesi, 28 Mayıs 2012 07:52

Geçen yıl ithal edilen 800 bin deri ceketin Türkiye’de 10 bin kişilik istihdama ve 2008 krizinde kapanan 300 şirketin tekrar açılmasına denk gelebileceğini belirten Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği (TDKD) Başkanı Mehmet Ali Dinç ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Başkan Dinç ile deri sektörü üzerine gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi dergimizin bu sayısında sizlere sunuyoruz.

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren Dergisi’nin 50. sayısı yayımlandı
USİAD ile İlgili Haberler
Cuma, 25 Mayıs 2012 04:30

"800 BİN İTHAL MAL 10 BİN KİŞİYİ İŞSİZ BIRAKTI” başlığıyla çıkan derginin diğer kapak konuları “2B Yasası” ve "Son dönemde yaşanan sütten zehirlenme olayları"

Ekonomideki gidişat ve gelişmeler üzerine makale, röportaj ve haberlerin de bulunduğu derginin bu sayısında yer alanlardan bazıları şöyle:

-Uğur Civelek (Makale): "Akıntıya Kapılmış Gidiyoruz!"
-Nazım Güvenç (Makale): "Küresel Ekonomik Tabloyu Doğru Okumak"
-Mehmet Ali Dinç (Söyleşi): "Geçen Yıl İthal Edilen 800 bin Deri Ceket Türkiye'de 10 bin Kişiyi İstihdam Ederdi"
-Ticari İşletme ve Ticari Şirketlere Getirilen Yenilikler
-Orhan Özkaya (Makale): "2B ile Yeni Orman Talanları Hız Kazanacak!"
-Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı (Makale): "Süt İçtim Dilim Yanmadı, Midem Bulandı"
-Ekonomiden kısa kısa...
-"Atatürk'te Birleştik, Milli Anayasayla Ayağa Kalkıyoruz!"
-Kitap Dünyası

DERGİYİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu olsun...
USİAD Bildiren
Cuma, 18 Mayıs 2012 14:22

"Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz... benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

Mustafa Kemal ATATÜRK

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu olsun...

USİAD Yönetim Kurulu

 
Prof. Dr. Türkan Saylan'ı Özlemle Anıyoruz...
Bizden Haberler
Cuma, 18 Mayıs 2012 11:50

 

 

 

 

 

 

 

 

Ömrünü Cüzzamla Mücadeleye, Cehaletin Karanlığını Yenmeye, Kardelenlerin Açmasını Sağlamaya Adamış Prof. Dr. Türkan Saylan'ı Ölümünün 3. Yılında Sevgi, Saygı ve Özlemle Anıyoruz...

USİAD

 
Prof. Dr. KAYMAKÇI: BİL GATES VE TÜRKİYE TARIMI
USİAD Bildiren

İlk bakışta Bil Gates ile Türkiye Tarımı arasında ne ilişki vardır denebilir. Ancak organik bir bağ yoksa bile, biri yenilikçiliğin kapitalist öncülerinden Microsoft’un kurucusu. Yeni-liberal dünya görüşünü savunuyor ve açlığa karşı çözüm yolları konusunda ilginç görüşlere sahip. Türkiye ise neredeyse son 30 yıl içinde giderek artan dozda uyguladığı yeni-liberal politikalarla tarım ürünleri açısından bir ithalat cenneti durumuna gelmiş bir ülke.

 

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 Sonraki > Son >>

Sayfa 248 / 253

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam