Anasayfa
Dış ticaret endeksleri açıklandı
Haberler

İhracat birim değer endeksi, ağustosta yıllık bazda yüzde 0,9 artarken, ithalat birim değer endeksi yüzde 3,5 azaldı.

Devamını oku...
 
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi eylülde 51,9'a geriledi
Haberler

Ağustosta 52,4 olarak ölçülen İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi, eylülde 51,9’a gerilemekle birlikte ihracat pazarlarındaki talep koşullarının güçlendiği yönünde sinyal vermeyi sürdürdü.

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren 125. Sayı Yayımlandı
USİAD Bildiren

USİAD Bildiren e-dergi 125. Sayı YayımlandıE-dergiyi okumak için: http://usiad.net/dergi/125.Sayi/

 
TESK'ten organik ürün sahtekarlığı uyarısı
Haberler

Sosyal medya ve e-ticaret sitelerinde reklamlar yapılarak, 'organik', 'yöresel', 'hakiki' gibi tanımlarla müşteri kazanmaya çalışan dolandırıcılara karşı TESK'ten uyarı yapıldı.

Devamını oku...
 
Otomotiv pazarı umut tazeledi
Haberler

Otomobil ve hafif ticari araç satışları, eylül ayında geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 115.8 artışla 90 bin 619 adet olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı yazdı: Süt hayvancılığı neden zorda?
Haberler

Türkiye'de, sanayi ve hizmet sektörlerinde olduğu üzere 1980’li yıllardan itibaren tarımda da neo-liberal politikalar uygulandı. Bu bağlamda, aile işgücü temelli küçük ve orta ölçekli işletmeler yerine endüstriyel tarımsal işletmeler öne çıkarıldı ve desteklendi.

Devamını oku...
 
Seramik, çimento ve cam sektörlerinde 2019 ihracat şampiyonları belli oldu
Haberler

Seramik, Çimento, Cam sektörlerinin ihracatçı firmalarını bünyesinde bulunduran ve 2 binin üzerindeki üyesiyle tek ve koordinatör ihracatçı birliği olan Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği 2019 Yılı İhracat Şampiyonlarını açıkladı.

Devamını oku...
 
Eylül ayı ihracat rakamları açıklandı
Haberler

Türkiye'nin ihracatı eylül ayında yüzde 4,8 artışla 16,3 milyar dolar olarak gerçekleşti. İthalat ise 20,9 milyar dolar oldu.

Devamını oku...
 
İmalat PMI geriledi
Haberler

Türkiye imalat sektörü satın alma yöneticileri endeksi (PMI) eylül ayında 52,8 puana geriledi. Nisan ayında dip seviyeleri gördükten sonraki 3 ayda 'V' şeklinde toparlanan endeks ağustosta düşüşe geçmişti.

Devamını oku...
 
Yeni Ekonomik Program (YEP) açıklandı
Haberler

Yeni Ekonomik Program (YEP) Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklandı.Albayrak, "Temamız yeni dengelenme, yeni normal, yeni ekonomi" dediği ekonomide üç yılın yol haritası niteliği taşıyan YEP'i açıkladı. 2020 için %0,3, 2021 için %5,8'lik büyüme beklediklerini bildiren Albayrak, bu yıl enflasyonu %10,5, önümüzdeki yıl için %8,0 olarak hedeflediklerini açıkladı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 / 245

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam