Anasayfa
COVID-19'dan etkilenen sektörler için KDV iadesi esasları belirlendi
Haberler

Koronavirüs salgınından etkilendiği için mücbir sebep kapsamında olan sektörler için katma değer vergisi (KDV) iade uygulamasının usul ve esasları belirlendi.

Devamını oku...
 
Dünya ekonomisi raporu
Haberler

Euler Hermes yayınladığı yeni raporunda dünya ekonomisininde 7 olası riskin takip edilmesi gerektiği vurgulandı ve 2020 yılında ekonominin yüzde 3,3 küçüleceği tahmin edildi. Salgın sürecinde yaşanacak 9 trilyonluk kaybın Almanya ve Japonya ekonomilerinin toplam GSYH büyüklüğüne eşit olduğu belirtildi.

Devamını oku...
 
Şirketlerin yüzde 74,3’ü yıl sonu hedeflerini revize edecek
Haberler

Mercer Türkiye ve Türkiye’de insan yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan PERYÖN– Türkiye İnsan Yönetimi Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Koronavirüs Salgınının İş Hayatına Etkisi Anketi’nin sonuçları açıklandı. Anketin sonuçlarına göre; koronavirüs öncesinde evden çalışma uygulaması olan şirketlerin oranı yüzde 45 iken, süreç sonrası bu oran şirketlerin merkez ofis çalışanları için yüzde 95’e ulaştı. Bu süreçte şirketlerin yüzde 40,7’si çalışan motivasyonunda zorlandığını belirtti. Şirketlerin yüzde 74,3’ü iş hedefleri ve çalışanların yıl sonu performans hedeflerinde revize yapmayı düşünüyor.

Devamını oku...
 
COVID-19 salgını çelik ihracatını da olumsuz etkiledi
Haberler

Türkiye'nin çelik ürünleri ihracatı, COVID-19 salgınının etkisiyle mart ayında geçen yılın aynı ayına göre miktar bakımından yüzde 23,4 azalarak 1,6 milyon tona, tutar bakımından da yüzde 22,8 azalarak 1,2 milyar dolara düştü.

Devamını oku...
 
İSO 500, bu yıl temmuzda açıklanacak
Haberler

İstanbul Sanayi Odası İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, her yıl açıklanan “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500)” araştırmasının sonuçlarının bu yıl Temmuz ayında açıklanacağını açıkladı.

Devamını oku...
 
Nisan ayı dış ticaret verileri açıklandı
Haberler

Dış ticaret açığı Nisan'da yüzde 13.4 artışla 3.4 milyar dolar olurken, corona virüsü etkisiyle ihracat Nisan'da yüzde 41.6 gerileyerek 8.44 milyar dolar oldu.

Devamını oku...
 
İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI açıklandı
Haberler

Türkiye ve dünya ekonomilerinin corona virüsünün ekonomik etkileri ile mücadele ettiği dönemde büyümenin öncü göstergelerinden İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI, (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) Nisan ayında son 11 yılın en düşük seviyesi ola 33.4'e gerileyerek imalat sektöründe belirgin bir yavaşlamaya işaret etti.

Devamını oku...
 
İhracatta bir aylık kayıp yüzde 14
Haberler

Mart ayında ihracat yüzde 18 azalışla 13.4 milyar dolar, ithalat yüzde 3,1 artışla 18.8 milyar dolar olarak gerçekleşti. Böylece dış ticaret açığı yüzde 182 artışla 5 milyar 391 milyon dolara yükseldi. Mart ayında bir önceki aya göre ihracattaki düşüş ise yüzde 14; ithalatta ise yüzde 3 oldu.

Devamını oku...
 
Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli: "KOBİ tanımı güncellensin daha fazla firma destek alsın"
Haberler

Salgın sürecinde en çok zarar gören işletmeler olan KOBİ’lerle ilgili yönetmeliğin güncellenmesi gerektiğini söyleyen Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, “Böylece desteklerden daha çok firma yararlanarak nefes alabilecek” dedi.

Devamını oku...
 
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi martta arttı
Haberler

Hizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE), martta aylık bazda yüzde 0,99, yıllık bazda yüzde 12,1 arttı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 / 229

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam