Anasayfa
Reel kesim güven endeksi geriledi
Haberler

Reel Kesim Güven Endeksi (RKGE) Eylül ayında bir önceki aya göre 6.8 puan azalarak, Ağustos ayındaki 96.4 düzeyinden, 89.6 düzeyine geriledi.

Devamını oku...
 
TARIMSAL KİT'LER YENİDEN AÇILMALI
Mustafa KAYMAKÇI

Tarım ve Gıda Egemenliği İçin Çıkış Yolu-1 ve 2 numaralı yazılarımda sırasıyla “Tarım’da Aile İşgücü Temelinde Köylü İşletmeleri Desteklenmeli” ve “Tarımda Kooperatifleşme Sağlanmalı” önermelerinde bulunmuştum.

Bu yazımda “Tarımsal KİT'ler Yeniden Açılmalı” önermesini yapacağım.

Bununla birlikte konumuzla bağlantılı olduğu için yaşanmakta olan ekonomik krizin nedenine  kısaca değinmek istiyorum.

Devamını oku...
 
Dünyaya 1,1 milyar çift Türk çorabı
Haberler

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkan Yardımcısı ve Çorap URGE Komitesi Başkanı Özkan Karaca, bu yılın 8 ayında 1 milyar 86 milyon çift çorap ihraç ederek Türkiye'ye yaklaşık 700 milyon dolar döviz kazandırdıklarını belirterek, "Önümüzdeki 5 yılda Türkiye'nin çorap ihracatını yıllık 2 milyar dolara, dünya çorap ihracatındaki payımızı da yüzde 15'e çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Devamını oku...
 
Kurulan şirket sayısı yüzde 20 azaldı
Haberler

Kurulan şirket sayısı ağustosta, bir önceki aya göre yüzde 19,92 azalışla 5 bin 443 oldu. Aynı dönemde kapanan şirket sayısı yüzde 5,04 azalarak 866 olarak kayıtlara geçti.

Devamını oku...
 
Çetin Ünsalan yazdı: 2021 hedefleri ne anlatıyor?
Haberler

Ekonomide merakla beklenen program açıklandı. Bir programdan çok hedefler üzerine kurgulanmış bir rakamlar manzumesi demek daha doğru. Dengeleme, değişim ve disiplin başlığıyla Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı hedefler ne anlatıyor?

Devamını oku...
 
TMO 246 bin ton arpa ithal edecek
Haberler

Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) 246,000 ton arpa alımı için bir dizi uluslararası ihale açtı.

Devamını oku...
 
Yeni Ekonomi Programı açıklandı
Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Yeni Ekonomi Programı'nı açıkladı. Programın başlığı 'Dengelenme, disiplin, dönüşüm' olarak tanımlandı. Hükümetin 2018 büyüme beklentisi yüzde 3.8, 2019 beklentide yüzde 2.3 oldu. Enflasyon beklentisi bu yıl sonu için yüzde 20.8 oldu.

Devamını oku...
 
Konya’da yerli ve milli mısır tohumunun ilk hasadı yapıldı
Haberler

Konya’da, yerli ve milli mısır tohumunun ilk hasadı yapıldı. Sonuç: ABD menşeli tohumlardan daha ucuz ve kaliteli. Türkiye’de çoğunlukla mısır tohumunda ABD başta olmak üzere Çin, Fransa gibi ülkelerin tohumlarının kullanılıyor.

Devamını oku...
 
Demir ürünleri ithalatına yüzde 25 koruma önlemi getirildi
Haberler

Demir ve demir ürünleri ithalatına bugünden başlamak üzere 200 gün süreyle yüzde 25 oranında geçici korunma önlemi uygulanacak. Söz konusu ürünlerin ithalatına uygulanan ek mali yükümlülükten muafiyet sağlamak üzere tarife kontenjanı açılmasına karar verildi.

Devamını oku...
 
'Orta Vadeli Program' açıklanıyor
Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, hükümetin gelecek 3 yıl için ekonomi vizyonunu ortaya koyacak olan Orta Vadeli Program (OVP) bugün açıklayacak.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 155

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam