Anasayfa
İstanbul Ekonomi Zirvesi 14 Aralık'ta
Haberler

Yabancı yatırımcıların yanı sıra yerli ve yabancı 500'den fazla iş insanını ağırlayacak İstanbul Ekonomi Zirvesi, 4 milyar liralık iş hacmi hedefiyle 14 Aralık'ta gerçekleştirilecek.

Devamını oku...
 
Ciro endeksleri arttı
Haberler

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplam ciro endeksi, eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 32,3 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Tarım Bakanı Pakdemirli: Çiftçiye yılbaşından bu yana verilen destek 12.4 milyar lira
Haberler

Tarım Bakanı Pakdemirli çiftçiye yılbaşından bu yana verilen desteğin 12.4 milyar liraya ulaştığını; yıl sonuna kadar 2.1 milyar TL'lik ödeme daha yapılacağını söyledi.

Devamını oku...
 
Ekonomistler sert fren bekliyor
Haberler

Sanayi üretimi verisinin ardından ekonomistler Türkiye ekonomisinin Yeni Ekonomi Programı'nda çizilen yumuşak iniş senaryosundan daha sert bir şekilde yavaşlama gösterebileceğini belirttiler. Veriler; inşaat, metal, makine teçhizat, mobilya gibi alanlarda belirgin bir yavaşlamaya işaret ediyor.

Devamını oku...
 
Sanayi üretim endeksi açıklandı
Haberler

Sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre %2,7 azaldı. 2018 yılı Eylül ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre %5 artarken, imalat sanayi sektörü endeksi %3,2 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi %1,3 azaldı.

Devamını oku...
 
Bütçe, ekimde 5,4 milyar açık verdi
Haberler

2017 yılı Ekim ayında 3,3 milyar TL açık veren bütçe, 2018 yılı Ekim ayında 5,4 milyar TL açık verdi. 2018 yılı Ocak-Ekim döneminde açık 62,1 milyar TL oldu.

Devamını oku...
 
KKTC'nin Kuruluşunun 35.Yılı Kutlu Olsun
Basın AçıklamasıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 35. yılını kutluyor, Kıbrıs Türkünün bağımsızlık mücadelesinin lideri Rauf Denktaş'ı,
1974 Barış Harekatı'nın mimarı Bülent Ecevit'i, tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

 
Dünya Ekonomi İklimi Endeksi geriledi
Haberler

Dünya ekonomisi Ifo Ekonomi İklimi Endeksi, bu yılın son çeyreğinde eksi 2,2 puana indi. Mevcut ekonomik durum değerlendirmesi önemli ölçüde bozulmasına karşın uzun vadeli ortalamanın üzerinde kalmaya devam etti.

Devamını oku...
 
Cari denge, eylülde 1.8 milyar dolar fazla verdi
Haberler

Cari denge, ağustosun ardından eylül ayında da beklendiği gibi 'fazla' verdi. Cari dengedeki fazla eylül ayında 1.8 milyar dolar oldu. 12 aylık cari açık ise 46.1 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
ABD ambargosuna karşı İran’dan flaş hamle!
Haberler

İran petrolde yüzde 23 indirim yaptı. İran Petrol Bakanlığı, daha önce 79 dolar 15 sentten Tahran Enerji Borsası'nda satışa sunduğu petrolün varilini 64 dolar 97 sente düşürdü.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 163

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam