Anasayfa
Dr. Mahfi Eğilmez yazdı: Türkiye’de Para ve Maliye Politikasının Başarısının Ölçülmesi
Haberler

Maliye Politikası Uygulamasının Sonuçları
Bütçe, vergiler başta olmak üzere gelirleri, harcamaları ve borçlanmayı kapsadığı için maliye politikasının en önemli uygulama aracı konumundadır. Buna göre bütçede başlangıç için öngörülen açık (ya da fazla) ile gerçekleşen (açık ya da fazla) arasındaki farklar (sapmalar) bize maliye politikasının ne kadar başarılı olduğunu gösterir.

Devamını oku...
 
Yurt dışı üretici fiyatları yüzde 8.93 arttı
Haberler

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), geçen yılın aralık ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 1,81, yıllık bazda yüzde 8,93 yükseldi.

Devamını oku...
 
TESK'ten coğrafi işaretli ürün sayısı artırılsın çağrısı
Haberler

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, markalaşma, yerel ekonominin kalkınması ve turizme katkısı nedeniyle coğrafi işaretli ürün sayısının artırılması gerektiğini belirtti.

Devamını oku...
 
İSO'dan enerji verimlilik yatırımlarına destek talebi
Haberler

İSO Başkanı Bahçıvan, "Enerji verimliliği yatırımları sermaye gerektiriyor. Türkiye'de uygulanan teşvikler de belli bir düzeyde sanayiciye destek oluyor. Bu desteklerin sanayimiz için cazip hale getirilmesinin, enerji verimliliği hedeflerine ulaşmasına büyük faydası olacaktır" dedi.

Devamını oku...
 
Ticaret sicili işlemlerinde kolaylık sağlayacak düzenleme
Haberler

Ticaret sicili müdürlüklerinin etkin çalışması ve tacirlerin sicil hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması amacıyla şube ve temsilcilikler ile kadro yapılanmasında düzenlemeye gidildi.

Devamını oku...
 
Kısa vadeli dış borç kasımda 114,6 milyar dolar oldu
Haberler

Kısa vadeli dış borç stoku, kasımda geçen yılın sonuna kıyasla yüzde 1 artarak 114,6 milyar dolara yükseldi.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası faiz indirimi kararını açıkladı
Haberler

Merkez Bankası, yılın ilk toplantısında faiz indirimine gitti. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizini 0,75 puan düşürerek yüzde 11,25'e çekti. Merkez Bankası böylece son beş toplantıda faizi 12.75 puan indirdi.

Devamını oku...
 
Tarım ÜFE 2019 Aralık'ta yıllık yüzde 16,07 arttı
Haberler

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE), Aralık 2019'da bir önceki aya göre yüzde 2,17, 2018'in aynı ayına göre yüzde 16,07 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Sanayi üretimi, kasımda yüzde 5.1 arttı
Haberler

Sanayi üretimi, kasım ayında piyasa beklentilerinin hafif altında yüzde 5,1 artış gösterdi. Yıllık bazda sanayi üretimine en yüksek katkıyı 9.4 puanla metal cevherleri madenciliği verdi.

Devamını oku...
 
Borçluların malını satabilmesi için yeni düzenleme geliyor
Haberler

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İcra İflas Kanunu’nda sistemi tıkayan maddeler olduğunu, borçlu-alacaklı ilişkilerini yeniden düzenleyecek yasa üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 218

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam