Anasayfa
İSO, meslek liselerini Ar-Ge merkezine dönüştürüyor
Haberler

Milli Eğitim Bakanlığı'yla yaptıkları "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında halihazırda İstanbul’daki 39 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 5 Güzel Sanatlar Lisesi’ni İSO olarak yönettiklerini söyleyen İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, "Okullarımızın döner sermayelerini güçlendirecek ve onları birer Ar-Ge ve üretim merkezi gibi konumlayacak iş birlikleri oluşturuyoruz" dedi.

Devamını oku...
 
Yıl sonu enflasyon beklentisi yükseldi
Haberler

Merkez Bankası (TCMB)'nın şubat ayı beklenti anketinde, yıl sonu TÜFE beklentisi bir önceki anketteki yüzde 11.15'ten yüzde 11.23'e yükseldi. Dolar/TL beklentisi ise bir önceki anket döneminde 8,09 TL iken, bu anket döneminde 7,79 TL'ye düştü.

Devamını oku...
 
2020’de cari açık 36,7 milyar dolar oldu
Haberler

2019'da 6,8 milyar dolar cari fazla veren Türkiye ekonomisi, 2020'de 36,7 milyar dolar cari açık verdi. Aralıktaki açık 3,2 milyar dolar olarak açıklandı.

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren 129. Sayı Yayımlandı
Haberler

USİAD Bildiren 129. Sayı E-dergiyi okumak için tıklayınız

 
İTO, cep şubesi 'İTO Mobil'i devreye aldı
Haberler

İstanbul Ticaret Odası (İTO), tüm online işlemleri cep telefonlarından yapma olanağı sağlayan 'İTO Mobil' uygulamasını İstanbul'daki 410 binden fazla firmanın kullanımına sundu.

Devamını oku...
 
Türkiye-Rusya ilk ihracat blok treni Rusya'ya vardı
Haberler

Türkiye ile Rusya arasındaki ilk ihracat blok treni, Bakü-Tiflis-Kars (BTK) rotası üzerinden Moskova yakınlarında yer alan Kaluga Bölgesi'ndeki varış noktasına ulaştı.

Devamını oku...
 
Sağlık kuruluşları 1 Temmuz'dan itibaren e-fatura uygulamasına geçecek
Haberler

Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği kapsamında e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Adisyon gibi uygulamalar yaygınlaşacak.
Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığınca hazırlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku...
 
Ciro kaybı desteği başvurusu nasıl yapılır?
Haberler

Yiyecek ve içecek sektöründeki işletmelere verilecek “ciro kaybı desteği” Resmi Gazete’de yayımlandı. Peki, ciro kaybı desteği başvurusu nasıl yapılır, hangi sektörler faydalanacak? Ciro kaybı desteği ne kadar, her ay mı ödenecek?

Devamını oku...
 
İstanbul ve İzmir'de dış ticaret bilgilendirme seminerleri düzenlenecek
Haberler

Firmaları temel dış ticaret işlemleri, ihracatta sağlanan devlet destekleri ve potansiyel ihraç pazarları konularında bilgilendirmek amacıyla İstanbul ve İzmir'de bilgilendirme seminerleri düzenlenecek.

Devamını oku...
 
Ticaret Bakanı Pekcan: "Stopaj istisnasında ihracat şartı yüzde 80'e düştü"
Haberler

Bakan Pekcan, "Pandemiden dolayı yaşanan sıkıntılar sebebiyle, ağırlıklı olarak yüksek ve orta-yüksek teknolojili üretim yapan serbest bölge firmalarının istihdam ettikleri personel için yararlandıkları stopaj istisnasında yüzde 85 ihracat şartı 2020 yılı için yüzde 80'e düşürüldü" dedi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 7 / 263

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam