Anasayfa
Sanayide kapasite kullanım oranı geriledi
Haberler

Merkez Bankası aralık ayı imalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı verilerini açıkladı. Buna göre aralık ayında kapasite kullanım oranı bir önceki aya göre 0,2 puanlık düştü ve yüzde 77 oldu.

Devamını oku...
 
TürkAkım’da sona gelindi
Haberler

Rus gazını doğrudan Türkiye'ye iletecek TürkAkım boru hattı gaz akışına hazır hale getirildi. Projenin resmi açılış töreninin 8 Ocak'ta İstanbul'da gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Devamını oku...
 
2020 yılına Türkiye yeni vergilerle girecek
Haberler

2020'de birçok farlı alan yeni düzenlemeler hayata geçecek. İşte 1 Ocak'tan itibaren hayatımıza girecek olan yeni uygulamalar...

Devamını oku...
 
İnşaat maliyetinde artış
Haberler

İnşaat maliyeti, ekim ayında yıllık bazda yüzde 4,27 artış gösterirken, aylık bazda yüzde 0,4 ile sınırlı düşüş kaydetti.

Devamını oku...
 
KDV istisnası uzatılacak
Haberler

Son yasalaşan 'Torba Kanun' ile birlikte imalat sanayisinde kullanılmak üzere yapılan yeni makine ve teçhizat teslimlerine ilişkin KDV istisnası 2 yıl daha uzatılacak.

Devamını oku...
 
Yılbaşından itibaren vergi uygulamalarında e-dönüşüm başlıyor
Haberler

Yılbaşından itibaren kağıt ortamında verilen fatura, arşiv fatura, irsaliye ve müstahsil makbuzu gibi çok sayıda evrakta e-belge kullanılması zorunlu hale gelecek.

Devamını oku...
 
YD-ÜFE kasımda aylık bazda düştü, yıllık bazda arttı
Haberler

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), kasımda bir önceki aya kıyasla yüzde 0,45 düşüş gösterirken, yıllık bazda yüzde 5,59 yükseldi.

Devamını oku...
 
Kasımda 7.833 şirket ve kooperatif kuruldu
Haberler

Kurulan şirket sayısı, kasımda bir önceki aya göre yüzde 7,44 azalarak 7 bin 731 olarak kayıtlara geçti. Aynı dönemde kapanan şirket sayısı yüzde 13,68'lik azalışla 1035 oldu.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi azaldı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), aralık ayına ilişkin tüketici güven endeksini açıkladı. Tüketici güven endeksi aralıkta geçen aya göre yüzde 1,9 azalarak 58,8 oldu.

Devamını oku...
 
5 milyar liralık borç yapılandırıldı
Haberler

25 milyon TL ve üzeri kredi borcu bulunan büyük ölçekli şirketlerin Ekim-Kasım döneminde 5.1 milyar TL'lik borcu yapılandırıldı. Uygulama kapsamına 56 adet firma alınırken, dört firma ile Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi (FYYS) yapıldı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 8 / 218

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam