Anasayfa
İVME Finansman Paketi açıklandı
Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi'ni açıkladı. Buna göre yıl sonuna kadar 30 milyar TL'lik kredi hacmi oluşturuldu. Krediler üç temel sektöre verilecek. Hammadde ve aramalı ithalatı, makine ve teçhizat yatırımları ve tarım sektörü. Faiz oranları enflasyona bağlı olacak.

Devamını oku...
 
Turizm teşvikleri TBMM’de kabul edildi
Haberler

Turizmi teşvik kanununda değişiklik yapılması ve Kapadokya'nın korunmasına ilişkin kanun teklifleri dün TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Devamını oku...
 
Reel kesim güveni Mayıs’ta azaldı
Haberler

Reel kesim güven endeksi (RKGE) 2019 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre 6,6 puan azalarak 98,9 seviyesinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Beyaz eşyada daralma
Haberler

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) verilerine göre; buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinesi ve fırından oluşan dört ana ürün grubunda iç satışlar Nisan ayında yüzde 12 düşüşle 469,508 adet oldu.

Devamını oku...
 
Bazı ABD ürünlerinin ithalatında ek vergilerde yarı yarıya indirim
Haberler

Türkiye, ABD menşeli 22 üründe ek gümrük vergisini yarıya indirdi. Karar, ABD'nin geçen hafta Türkiye'den çelik ithalatına uyguladığı yüzde 50 oranındaki gümrük vergisini yüzde 25'e indirmesinin ardından geldi. İlgili Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku...
 
Merkezi yönetim brüt borç stoku 1 trilyon 210,6 milyar lira
Haberler

Merkezi yönetim brüt borç stoku, nisan ayı itibarıyla 1 trilyon 210,6 milyar lira oldu.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi açıklandı
Haberler

Tüketici güven endeksi, Mayıs ayında geçen aya göre yüzde 13 azaldı. Nisan ayında 63,5 olan endeks Mayıs ayında 55,3 oldu.

Devamını oku...
 
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!
Basın AçıklamasıMilli Mücadelenin başladığı, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı gün olan 19 Mayıs’ı 100. yılında coşkuyla kutluyoruz. 
Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına ve bölünmez bütünlüğüne olan inancımızla; sonsuza dek bağımsız, laik ve üniter devlet yapısıyla kutlanacak nice 19 Mayıslar diliyoruz.
USİAD

 
USİAD’TA BAYRAK DEĞİŞİMİ
Bizden Haberler

Ulusal Sanayici ve İş Adamları Derneği (USİAD) 8. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz hafta İstanbul’da dernek merkezinde gerçekleştirildi. Genel Kurul’da Cengiz Aydın, iki dönemdir genel başkanlık görevini yürüten Birol Başaran’dan bayrağı devraldı.

Devamını oku...
 
Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Doğan: "Pamuk destek primi 1 liraya yükseltilsin"
Haberler

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, "Pamuk destek priminin ya 80 kuruştan 1 liraya yükseltilmesini ya da dönüm başına verilen 500 kilograma kadar olan desteğin 600-700 kilograma çıkarılmasını istiyoruz" dedi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 8 / 192

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam