Anasayfa
Corona virüsü için alınan yeni ekonomik tedbirler
Haberler

Corona virüsü kapsamında hafta sonu pek çok yeni ekonomik tedbir alındı. Yüz binlerce memur da esnek çalışma modeline geçerken, bankalar çalışma saatlerini kısalttı. İcra ve iflas takipleri 30 Nisan tarihine kadar durduruldu.

Devamını oku...
 
Dijital Hizmet Vergisi’nin uygulanmasına dair esaslar Resmi Gazete’de
Haberler

Aralık 2019'da Resmi Gazete'de yayımlanan vergi paketi ile hayatımıza yepyeni bir vergi girdi; Dijital Hizmet Vergisi. Yeni verginin uygulanmasına dair esaslar da bugün Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devamını oku...
 
Zirvede alınan ekonomik tedbirler
Haberler

Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı sonrasında "Ekonomik İstikrar Kalkanı" adı verilen bir paket açıklandı. KOVİD-19 salgınının etkilerini azaltmak için toplamda 100 milyar liralık bir kaynak seti devreye alındı.

Devamını oku...
 
Çanakkale Geçilmez!
Basın AçıklamasıTarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferimiz, emperyalizme karşı özgürlük ve bağımsızlığımızın şanlı bir tarihidir. Türk milletine Gazi Mustafa Kemal Paşa gibi bir lideri ve bağımsız, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti Devletini armağan etmiştir.
18 Mart 1915 Çanakkale Destanımızın 105. yılında Büyük Önderimiz, Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve aziz şehitlerimizi şükran ve saygıyla anıyoruz...

 
Kısa vadeli dış borç stoku ocakta 123,6 milyar dolar
Haberler

Kısa vadeli dış borç stoku, 2019 yıl sonuna göre önemli bir değişiklik göstermeyerek 123,6 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Vergi beyan ve ödeme süresi uzatıldı
Haberler

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yıllık gelir vergisinde beyanname verme ve ödeme süresi 30 Nisan'a kadar uzattı.

Devamını oku...
 
Bütçe, şubatta 7,3 milyar TL açık verdi
Haberler

Şubat ayında merkezi yönetim bütçesi gelirleri 86,1 milyar lira, giderleri 93,5 milyar lira olarak kayıtlara geçti. Böylece şubat ayında bütçe açığı 7 milyar 363 milyon lira olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
11 maddede coronaya karşı ekonomide alınan önlemler
Haberler

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılarak binlerce kişinin ölmesine neden olan corona virüsü Türkiye'yi de etkiledi. İlk vakanın tespit edilmesinin ardından bir dizi önlemler alındı. Virüsün etkisi piyasaları olumsuz etkilerken turizmden, maske ve dezenfektan satışına kadar çeşitli önlemler alındı. İşte 11 maddede alınan corona önlemleri...

Devamını oku...
 
Dr. Mahfi Eğilmez: Küresel Krizin Üçüncü Aşaması ve Türkiye Ekonomisine Olası Etkileri
Haberler

Küresel Krizin Üçüncü Aşaması

Küresel krizin üç aşamalı olacağını ilk kez 2011 yılında Radikal’de yazdım. Bu yazımda ilk aşamada ABD’nin, ikinci aşamada Avrupa’nın etkilendiğini ve bu iki aşamada Çin başta olmak üzere gelişmekte olan ekonomilerin krizden pek etkilenmediklerini, fakat üçüncü aşamada krizin Çin ve diğer gelişmekte olan ülkelerde ortaya çıkacağını anlattım.
(http://www.radikal.com.tr/yazarlar/mahfi-egilmez/krizin-ucuncu-asamasi-1064748/)

İkinci yazımı 2019 yılında bu blogda yazdım. Bu yazımda küresel krizde üçüncü aşamaya gelindiğini ve Çin’den başlayan çöküşün gelişmekte olan ülkeleri vuracağını yazdım. Eğer bu aşamada kriz durdurulamazsa uzun sürecek bir kriz kısır döngüsüne girileceğini ve bir ve ikinci aşamaların tekrarlanacağını anlattım. (https://www.mahfiegilmez.com/2019/10/geldik-krizin-ucuncu-asamasna.html)

Bunları yazarken korona virüsü elbette ki öngördüğüm bir şey değildi. Fakat küresel krizin etkisiyle dünyanın çabuk panikleyen bir yapıya geldiğini ve en ufak bir sallanmada krizin tekrarlanacağını düşünüyordum.

Devamını oku...
 
İSO’dan fahiş fiyat artışı yapan firmalara uyarı
Haberler

İstanbul Sanayi Odası, korona virüsünün ülkemizde de ortaya çıkması sonrasında bazı ürünlerdeki yüksek talebi fırsat bilerek aşırı fiyat artışına giden firmalara yönelik bir açıklama yaptı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 9 / 229

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam