Anasayfa
Makine ihracatı Eylül´de yüzde 17 arttı
Haberler

Makine İhracatçıları Birliği verileri, üçüncü çeyrek sonunda Türkiye´nin toplam ihracatının yüzde 7 artarak 123 milyar dolara ulaştığını ve makine ihracatının da yüzde 17 artarak 12.4 milyar dolara yükseldiğini ortaya koydu.

Devamını oku...
 
Döviz kredilerinin yapılandırılmasına düzenleme
Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "2019-2021 Dönemi Yatırım Programı Hazırlıkları" ile ilgili genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre döviz kredileri TL cinsinden yapılandırıldığında o tarihteki Merkez Bankası kurları esas alınacak.

Devamını oku...
 
Dış ticaret istatistikleri açıklandı
Haberler

İhracat birim değer endeksi Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %0.6 azaldı. İthalat birim değer endeksi Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %4.3 arttı.

Devamını oku...
 
Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı açıklandı
Haberler

"Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı" kapsamında alınan kararlar belli oldu...

Devamını oku...
 
Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı bugün açıklanacak
Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bugün açıklanacağını belirttiği 'Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı', Bloomberg'in kaynaklara dayandırdığı habere göre bugün saat 13.00'da İstanbul'da açıklanacak...

Devamını oku...
 
Çetin Ünsalan yazdı: Vadelendirme değil yapılandırma
Haberler

Reel sektörde kırılan ödemeler zinciri ve bunun bankalara sirayet etmesi, Türkiye ekonomisi açısından gerek yurtiçinde, gerekse yurtdışında kırılganlık özelliğini besleyen en önemli faktör olarak öne çıkıyor. Bu nedenle konkordatoların konuşulduğu bu süreçte, böylesi bir yaklaşımın hayati olduğu inancındayım.

Devamını oku...
 
Türkiye'den çelik ithalatı kararı
Haberler

Türkiye, Dünya Ticaret Örgütü'ne (WTO) çelik sektörünü ithalattaki artıştan korumak için 17 Ekim'den itibaren ithalat kotası uygulayacağını bildirdi.

Devamını oku...
 
10.7 milyarlık yatırım için 'teşvik'
Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca Ağustosta 330 yatırım teşvik belgesi verildiği belirtildi.

Devamını oku...
 
Endüstriyel mutfak sektörü Meksika ve Şili'ye çıkarma yaptı
Haberler

Ticaret Bakanlığı himayesinde, İDDMİB ve TUSİD işbirliği ile yürütülen Ur-Ge projesi kapsamında ihracatı geliştirmek adına Meksika ve Şili'ye çıkarma yapıldı.

Devamını oku...
 
TİM Kadın Konseyi kuruldu
Haberler

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), kadın ihracatçı sayısını artırmak amacıyla “TİM Kadın Konseyi” oluşturdu. TİM’den yapılan açıklamaya göre kadın ihracatçı sayısını artırmak, iş dünyasında kadın istihdamı ve girişimciliğini geliştirmek amacıyla TİM bünyesinde TİM Kadın Konseyi kuruldu.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 163

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam