Anasayfa
'Dövizdeki artışın enerjiye faturası ağır'
Haberler

Enerji Ekonomisi Derneği Başkanı Kumbaroğlu, dövizde yaşanan sert dalgalanmanın son 45 günde Türkiye'nin enerji faturasına 11,5 milyar liralık ek maliyet getirdiğini açıkladı.

Devamını oku...
 
TESK'ten tasarruf çağrısı
Haberler

TESK Başkanı Palandöken, döviz kurlarında ani iniş çıkışlardan vatandaşın az etkilenmesi için tasarruf çağrısı yaptı ve önerilerde bulundu.

Devamını oku...
 
Rusya'dan Türkiye'ye iyi haber
Haberler

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarına yönelik bazı kategorilerde vizelerin kaldırılmasına hazır olduklarını duyurdu.

Devamını oku...
 
TCMB TL ve döviz likidite yönetimine ilişkin tedbirleri açıkladı
Haberler

TCMB TL ve döviz likidite yönetimine ilişkin tedbirleri açıkladı.

Devamını oku...
 
Cari açık rakamları açıklandı
Haberler

Cari işlemler açığı, bir önceki yılın Haziran ayına göre 818 milyon ABD doları azalarak 2.973 milyon ABD doları olarak gerçekleşti. Bunun sonucunda, on iki aylık cari işlemler açığı 57.386 milyon ABD doları oldu.

Devamını oku...
 
Kur düşer beklentisiyle işlemler durdu
Haberler

Kurdaki hızlı yükseliş sonrası ithalatçı malı gümrükte beklemeye aldı, son bir haftada antrepolar doldu taştı. Maliyet artışı nedeniyle malını çekemeyen ithalatçıların müşteri kaybetmeye başladığı da dile getiriliyor.

Devamını oku...
 
Çelik sektörü ihracatta 8,4 milyar dolara ulaştı
Haberler

Türk çelik ihracatında 2018 yılı ilk 7 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre hem miktar hem de değer bazında artış gerçekleşti. Sektör, miktarda yüzde 2,4 artış ile 11,1 milyon tona, değerde ise yüzde 26,7'lik artışla 8,4 milyar dolara ulaştı.

Devamını oku...
 
Vergi borcu yapılandırması için son tarih nedir? Hangi borçları kapsıyor…
Haberler

Vergi borcu olan vatandaşlar, vergi borcu yapılandırma ile ilgili birçok soruyu merak ediyor. Vergi borcu yapılandırma için son tarih nedir? Hangi borçları kapsıyor... Hepsi ve daha fazlasını haberimizde bulabilirsiniz...

Devamını oku...
 
Türkiye ile Rusya arasındaki ticaret hacmi yüzde 37 arttı
Haberler

Sputnik'te yer alan habere göre, Rusya ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi ocak-haziran döneminde yüzde 37 artarak 13.349 milyar dolara ulaştı.

Devamını oku...
 
Tekstilde ihracat hedefi arttı
Haberler

İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, son 12 aylık dönemde 10,6 milyar dolarlık ihracat yaptıklarını belirterek, "2018 yılının sonuna kadar ihracatımız bu seviyede artmaya devam ederse Cumhuriyet tarihinin tekstil ve hammaddeleri sektöründe en yüksek ihracat rekoruna ulaşacağız" dedi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 155

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam