Anasayfa
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: "Büyümedeki yavaşlama geçici"
Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, 2019'a ait güncel verilerin, ekonominin hızlı bir toparlanma eğilimine girdiğini ve ekonomideki yavaşlamanın geçici olduğuna işaret ettiğini söyledi.

Devamını oku...
 
Cari açık belli oldu
Haberler

Merkez Bankası'nın açıkladığı verilere göre; cari işlemler açığı, bir önceki yılın Ocak ayına göre 6.221 milyon ABD doları azalarak 813 milyon ABD doları olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Büyüme rakamları açıklandı
Haberler

2018 yılının son çeyreğinde yüzde 3 daralan Türkiye ekonomisi, 2018 yılında yüzde 2.6 büyüdü. Türkiye ekonomisi 2009 yılında yüzde 4.7 daralmıştı. Bu rakam o zamandan itibaren gerçekleşen en düşük yıllık büyüme oldu.

Devamını oku...
 
OSİAD Başkanı Ahmet Kurt: "Güçlü ekonomi için güçlü demokrasi"
Haberler

OSTİM Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) 28. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. OSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kurt, Türkiye’nin tarihinin en önemli krizlerinden birini yaşadığını belirtti.

Devamını oku...
 
Borç ve risk yönetimi koordinasyonunda düzenleme
Haberler

Borç ve Risk Yönetimi Komitesi üyeleri Hazine ve Maliye Bakanı onayı ile belirlenecek.

Devamını oku...
 
Büyüme rakamları yarın açıklanacak
Haberler

Türkiye ekonomisine ilişkin 2018 yılı son çeyrek büyüme rakamları yarın açıklanacak.

Devamını oku...
 
Otomobil ihracatı azaldı
Haberler

Türk otomotiv sektörünün ihracatı, şubatta geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 9 azalarak 2,54 milyar dolar oldu. Toplam ihracattan yüzde 78 pay alan Avrupa Birliği'ne satışlar yüzde 10 düştü.

Devamını oku...
 
Fitch: Türk perakende sektörünü zor bir yıl bekliyor
Haberler

Türk perakende ve tüketici ürünleri sektörünü zorlu bir yılın beklediği uyarısını yapan kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, finansal esnekliğin sınırlandığı bir ortamda düşen tüketici güveninin, maliyet artışlarını müşteriye yansıtma konusunda şirketleri zorladığını belirtti.

Devamını oku...
 
'Yayıncılık sektörünün büyüklüğü 7 milyar lirayı aştı'
Haberler

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, "Ülkemizde yayıncılık sektörünün ulaştığı ekonomik büyüklük 7 milyar lirayı aşmış. 20 Şubat itibarıyla yüzde 8 olan KDV'nin sıfırlanması, bu hacmin büyüyeceğinin göstergesidir" açıklamasında bulundu.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Haberler

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Politika faizi yüzde 24 seviyesinde bırakıldı. Merkez Bankası altı aydır politika faizini değiştirmiyor.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 185

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam