Anasayfa Haberler İstanbul Oyuncak Fuarı açıldı
İstanbul Oyuncak Fuarı açıldı

Oyuncak sektörünün devleri İstanbul Oyuncak Fuarı’nda buluştu. Oyuncak sektörünün bu yıl Avrasya’daki ilk büyük buluşması olan 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı 16 Mart 2021 Salı günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. Dört gün sürecek olan fuara, 5 ülkeden 131 marka ile 92 firma ve firma temsilciliği katılıyor. Fuarı, Türkiye ve 78 farklı ülkeden 4 binden fazla ziyaretçinin gezmesi bekleniyor.

Fuarın açılışında konuşan Tüyap Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop, “Tüyap olarak 2021 yılı fuarlarımıza İstanbul Oyuncak Fuarı gibi güzel bir fuarın açılışıyla başlıyoruz. Bu yüzden, bizim için bu açılışın anlamı daha büyük” dedi.
Oyuncak sektörünün bu yıl Avrasya’daki ilk yüz yüze uluslararası fuarı olan İstanbul Oyuncak Fuarı, 16 Mart 2021, Salı günü açıldı. Geçen yıl 16-17 Eylül 2020 tarihlerinde B2B Networking Günleri’ni dijital ortamda gerçekleştiren oyuncak sektörü, heyecanla beklediği fiziksel fuarına kavuştu. 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı, 19 Mart 2021 tarihine kadar ziyaretçilerini kabul edecek.
Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından OYDER (Oyuncakçılar Derneği) iş birliği ile düzenlenen fuar, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki toplam 8 bin 700 metrekarelik alanda gerçekleştiriliyor. 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı’nda ihtisas fuarı olması nedeniyle perakende satış yapılmıyor ve 15 yaş altı misafirler ziyaretçi olarak kabul edilmiyor.

5 ülkeden 131 marka katılıyor

Fuarın açılış töreninde konuşan Tüyap Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop, geride bıraktığımız yılın herkes için zorlu bir yıl olduğunu vurgulayarak, “Tüyap olarak 2021 yılı fuarlarımıza İstanbul Oyuncak Fuarı gibi güzel bir fuarın açılışıyla başlıyoruz. Bu yüzden bizim için bu açılışın anlamı daha büyük. İstanbul Oyuncak Fuarı’nın hayırlı ve bereketli bir fuar olmasını diliyorum” dedi. Öztop, oyuncak sektörünün 2021’deki en önemli randevusu olan İstanbul Oyuncak Fuarı’na 5 ülkeden 131 marka ile 92 firma ve firma temsilciliği katıldığını belirtti. Tüyap yurtdışı ofislerinin organizasyonuyla İstanbul Oyuncak Fuarı’na; Rusya, Bulgaristan, İran, Gürcistan, Makedonya ve Mısır’dan alım heyetlerinin geleceğini söyleyen Öztop, “Fuar öncesinde Türkiye ve 78 farklı ülkeden 4 binden fazla ziyaretçi online davetiye aldı. Fuara olan ilgi ilk günden belli oluyor. Tüm sağlık önemlerini aldığımız fuarımızın sektörün paydaşlarını güvenli bir ticaret platformunda bir araya getirmesini bekliyoruz” diye konuştu.

“Fuarda yerli üretici sayısı arttı”

Oyuncakçılar Derneği (OYDER) Başkanı Esin Yürür ise İstanbul Oyuncak Fuarı’nın oyuncak sektörü için çok önemli olduğunu belirterek sözlerine başladı. Bu yıl İstanbul Oyuncak Fuarı’mıza kavuştuğumuz için çok mutluyuz” diyen Yürür, “Bu yıl fuarda yerli üreticilerimizin sayısının önemli derecede arttığını ve ürün çeşitlerini genişlettiklerini görüyoruz. Geride kalan bir yılı boşuna geçirmedi sektörümüz. Herkesin elinden geleni yaptığını görüyoruz” açıklamasında bulundu.
Fuarda, pandemi koşullarında her türlü tedbirin alındığını vurgulayan Yürür, sözlerini şöyle sürdürdü: “Fuar organizatörümüz Tüyap, çok profesyonel bir kurum. Pandemi koşullarında sağlığımız için her türlü tedbirin alındığını memnuniyetle görüyoruz.  Kendimizi korumalıyız ama işimizi de yapmak zorundayız. Görünen o ki, 2021 sonuna kadar bu koşullarda yaşayacağız. Koşullara uyum sağlamak durumundayız. Fuarlar iş yapma platformu olmalarının yanı sıra sosyalleşmek için de fırsatlar sunuyor. Sektör olarak bir araya geldiğimiz için mutluyuz.”(kobi postası)

 

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam