Anasayfa Haberler TİM'den 'Türkiye Lojistik Portalı'
TİM'den 'Türkiye Lojistik Portalı'

Türkiye Lojistik Portalı'nı kuracaklarını dile getiren TİM Başkanı İsmail Gülle, "Portal, lojistik firmalarıyla ihracatçılarımız arasında bir köprü vazifesi görecek. Ürünlerimiz, dünyanın dört bir köşesine artık daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli bir şekilde ulaşacak. Önümüzdeki günlerde, portalımızın detaylarını paylaşacağız" dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), İhracat 2021 Raporu'nu gerçekleştirdiği basın toplantısıyla tanıttı. Dünya gazetesinden İmam Güneş'in haberine göre raporda; küresel ekonomi ve Türkiye ekonomisinin 2020 yılı performansı ve 2021 beklentileri yer alıyor. Küresel ticarette orta ve uzun vadeli trendler, Türkiye için fırsatlar ve riskler, küresel tedarik zincirlerindeki dönüşüm süreci ve TİM'in 2021 ajandası rapordaki önemli başlıklar arasında dikkat çekiyor.
100 bin ihracatçının gerekli potansiyel ve enerjiye sahip olduğunu belirten TİM Başkanı İsmail Gülle, "Bu yıl artık geleneksel bir yapıya kavuşan raporumuzun 3'üncüsünü yayımlıyoruz. 2021'de tekrar yükselen talep ve ekonomilerdeki normalleşmeyle, ihracatta yıllık rekorumuzu tazelemek ve 2021 yılı ihracat hedefimiz olan 184 milyar doları aşmak adına durmadan çalışacağız" dedi.

 

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam