Anasayfa Haberler
Konut satışları kasımda yüzde 27 düştü

Konut satışları 2018 Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 27 oranında azalarak 89 bin 626 olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
İTO 2019'da ihracat için atağa geçiyor

2019'u ihracat yılı ilan eden İTO'nun Başkanı Avdagiç, “Türk girişimcisini 2019’da Almanya, İngiltere, İspanya, Fransa, Çin, Kanada, Rusya ve BAE’de 38 fuara taşıyacağız. İki yıl arka arkaya ihracat yapmamış, özellikle imalatçı ihracatçı firmalarımızın elini daha sıkı tutacağız” dedi.

Devamını oku...
 
Z Kuşağı Türkiye Araştırması Sonuçları

Teknoloji odaklı bir düşünce yapısı geliştiren Z kuşağı, iş dünyasına yeni bir soluk katmaya hazırlanıyor. Dell Technologies’in gerçekleştirdiği küresel araştırmaya göre, 1996 yılından sonra doğan ve Y Kuşağının ardından gelen Z Kuşağı, derin bir evrensel teknoloji anlayışının yanı sıra teknolojinin çalışma ve yaşama biçimlerimizi dönüştürme potansiyelinin de farkında.

Devamını oku...
 
Elektronik kitap, gazete ve dergi vergisi yüzde 18'e çıkarıldı

Elektronik kitap, gazete ve dergiler için yüzde 18 Katma Değer Vergisi (KDV) uygulanacak.

Devamını oku...
 
Bütçe 7.6 milyar lira fazla verdi

Merkezi yönetim bütçesinde kasımda 7,6 milyar lira fazla, ocak-kasım döneminde ise 54,5 milyar lira açık oluştu. Bütçeden ocak-kasım döneminde 745 milyar 361 milyon lira harcama yapıldı. Bütçe gelirleri ise bu dönemde 690 milyar 818 milyon lira oldu.

Devamını oku...
 
Perakendede hacim azaldı

Perakende satış hacmi, ekimde bir önceki aya göre yüzde 2,6 azalış gösterdi.

Devamını oku...
 
Balkanlarda 337 proje ve 9,5 milyar dolar iş hacmi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türk müteahhitleri, Balkanlardaki ülkelerde 337 proje ile 9,5 milyar dolar iş hacmine ulaşmış durumda" açıklamasında bulundu.

Devamını oku...
 
Sanayi üretimi azaldı

Sanayi üretimi ekimde bir önceki aya göre yüzde 1,9, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,7 azaldı.

Devamını oku...
 
İnşaat Malzemeleri Sanayi Endeksi Kasım’da geriledi

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Kasım ayında bir önceki aya göre 1.82 puan gerilerken; gösterge niteliğindeki endeks, inşaat malzemeleri sanayisinde küçülmenin önümüzdeki aylarda da süreceğine işaret etti. Açıklamaya göre, faaliyetlerdeki gerilemenin ana nedeni müteahhitlik ve inşaat sektöründe artan sıkıntıların yarattığı iç talepteki keskin daralma oldu.

Devamını oku...
 
Karşılıksız çek tutarında büyük artış

Ocak-kasım döneminde karşılıksız işlemi yapılan çeklerin tutarı geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 60 artışla 25 milyar TL oldu.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam