Anasayfa Haberler
Tahıl üretiminin 2020’de yüzde 8.2 artacağı öngörülüyor

Yılın ikinci tahminlerine göre, tahıl ürünleri üretiminin 2020 yılında, yüzde 8.2 artarak yaklaşık 37.2 milyon ton olacağı öngörüldü.

Devamını oku...
 
Türkiye Yapay Zeka Haftası Sona Erdi

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nin (TRAI) düzenlediği, 19 Ekim’de başlayan ve beş gün süren Türkiye Yapay Zeka Haftası (TR AI Week) yoğun ilgi gördü. Türkiye’nin lider şirketleri, teknoloji devleri, yerli ve yabancı 110 konuşmacı ile yapay zeka girişimlerinin katıldığı TR AI Week’i 20 binden fazla kişi izledi. 38 saat canlı yayın yapılan Türkiye’nin en kapsamlı online yapay zeka etkinliği TR AI Week boyunca, yapay zekanın değer kattığı finans, üretim, otomotiv, perakende ve eğitim gibi birçok sektördeki örnekler 90 kurumun üst düzey yöneticileri tarafından katılımcılarla paylaşıldı.

Devamını oku...
 
Kapasite kullanımı ekimde yüzde 75,4

Kapasite kullanım oranı ekim ayında 0,8 puan artışla yüzde 75,4 seviyesine yükseldi.

Devamını oku...
 
Ar-Ge harcamalarında son 10 yılın rekoru kırıldı

Ar-Ge harcamalarının milli gelire oranının 2019 yılında yüzde 1,06'ya yükseldiğini açıklayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, böylece son 10 yılın rekorunun kırıldığına dikkat çekti.

Devamını oku...
 
TESK Başkanı Palandöken: Esnafın borcu faizle daha da artırılmamalı

Vergi yapılandırmasına ilişkin haberlerin esnaf için umut ışığı olduğunu belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Borçlar faizsiz olarak 60 ay süreyle taksitlendirilmeli. Esnafımızın borcu faizle daha da artırılmamalı" dedi.

Devamını oku...
 
Borç yapılandırması komisyondan geçti

Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Katma Değer Vergisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borcu yapılandırmasına ilişkin madde, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Devamını oku...
 
Adana Gıda İhtisas OSB kuruldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Adana Gıda ihtisas OSB’nin kuruluşuyla Türkiye genelindeki OSB sayısının 323'e ulaştığını açıkladı.

Devamını oku...
 
OSB Uygulama Yönetmeliği'nde düzenleme

Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) Uygulama Yönetmeliği'nde, talepler ve uygulamada yaşanılan sıkıntıların giderilmesine yönelik düzenleme yapıldı.

Devamını oku...
 
Tarımsal girdi fiyatları, ağustosta yüzde 8,11 arttı

Tarımsal girdi fiyat endeksi (Tarım-GFE), ağustos ayında yüzde 1,43 artış gösterirken, yıllık bazda artış oranı yüzde 8,11 oldu.

Devamını oku...
 
TİM Başkanı Gülle: "2021 ülkemizin ihracat yılı olacak"

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, İstanbul'un 70 milyar dolara yakın ihracatıyla birçok ülkenin üzerinde ticaret hacmini yakaladığını belirterek, "İnanıyorum ki 2020'nin son çeyreğinde ihracat rakamlarımız artış trendini sürdürecek ve 2021 ülkemizin ihracat yılı olacak" dedi.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam