Anasayfa Haberler
İVME Finansman Paketi açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi'ni açıkladı. Buna göre yıl sonuna kadar 30 milyar TL'lik kredi hacmi oluşturuldu. Krediler üç temel sektöre verilecek. Hammadde ve aramalı ithalatı, makine ve teçhizat yatırımları ve tarım sektörü. Faiz oranları enflasyona bağlı olacak.

Devamını oku...
 
Turizm teşvikleri TBMM’de kabul edildi

Turizmi teşvik kanununda değişiklik yapılması ve Kapadokya'nın korunmasına ilişkin kanun teklifleri dün TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Devamını oku...
 
Reel kesim güveni Mayıs’ta azaldı

Reel kesim güven endeksi (RKGE) 2019 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre 6,6 puan azalarak 98,9 seviyesinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Beyaz eşyada daralma

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) verilerine göre; buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinesi ve fırından oluşan dört ana ürün grubunda iç satışlar Nisan ayında yüzde 12 düşüşle 469,508 adet oldu.

Devamını oku...
 
Bazı ABD ürünlerinin ithalatında ek vergilerde yarı yarıya indirim

Türkiye, ABD menşeli 22 üründe ek gümrük vergisini yarıya indirdi. Karar, ABD'nin geçen hafta Türkiye'den çelik ithalatına uyguladığı yüzde 50 oranındaki gümrük vergisini yüzde 25'e indirmesinin ardından geldi. İlgili Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku...
 
Merkezi yönetim brüt borç stoku 1 trilyon 210,6 milyar lira

Merkezi yönetim brüt borç stoku, nisan ayı itibarıyla 1 trilyon 210,6 milyar lira oldu.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi açıklandı

Tüketici güven endeksi, Mayıs ayında geçen aya göre yüzde 13 azaldı. Nisan ayında 63,5 olan endeks Mayıs ayında 55,3 oldu.

Devamını oku...
 
Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Doğan: "Pamuk destek primi 1 liraya yükseltilsin"

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, "Pamuk destek priminin ya 80 kuruştan 1 liraya yükseltilmesini ya da dönüm başına verilen 500 kilograma kadar olan desteğin 600-700 kilograma çıkarılmasını istiyoruz" dedi.

Devamını oku...
 
BIMCO'nun ilk kadın ve Türk başkanı Şadan Kaptanoğlu

Dünya denizcilik sektörünün çatı kuruluşu Baltık ve Uluslararası Denizcilik Konseyi'nin (BIMCO) başkanlığına Şadan Kaptanoğlu seçildi. Kaptanoğlu, başkanlığa seçilen ilk kadın ve ilk Türk olma özelliği taşıyor.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası özel sektörün yurt dışından sağladığı uzun vadeli kredi borcunu açıkladı

Merkez Bankası, özel sektörün yurt dışından sağladığı uzun vadeli  kredi borcunun Mart ayında 210,2 milyar dolar olduğunu bildirdi. Buna göre mart sonu itibarıyla, özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi  borcu gelişmeleri incelendiğinde, 2018 yıl sonuna göre uzun vadeli  kredi borcu 127 milyon ABD doları olarak arttı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam