Anasayfa Basında USİAD
Başkanımız Kemal Özden'i saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz
Bizden Haberler

19 Nisan 2006'da Aramızdan Ayrılan Değerli Başkanımız, Atatürk İlke ve Devrimlerinin ve Cumhuriyetimizin Yılmaz Neferi Kemal Özden'i Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz.

 
Özel sektörün yurtdışı kredi borcu arttı
Haberler

Özel sektörün şubat sonu itibariyle yurt dışından sağladığı uzun vadeli kredi borcu 388 milyon dolar, kısa vadeli kredi borcu 172 milyon dolar arttı.

Devamını oku...
 
Sanayi üretimi şubatta arttı
Haberler

Sanayi Üretim Endeksi, geçen şubat ayında geçen yılın aynı ayına yüzde 8,8 yükseldi. Aylık bazda artış ise yüzde 0,1 oldu.

Devamını oku...
 
Perakendede e-ticaret harcaması 900 milyar dolara ulaştı
Haberler

Mastercard'ın 'İyileşme İçgörüsü: Ticarette E-dönüşüm' raporuna göre, geçen yıl dünya genelinde perakende sektöründe yapılan e-ticaret harcaması, 2019'a göre yüzde 40 artarak 900 milyar dolara ulaştı.

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren e-Dergi 131. Sayı Yayımlandı
USİAD Bildiren

USİAD Bildiren e-Dergi 131. Sayı YayımlandıE-dergiyi okumak için: http://usiad.net/dergi/131.Sayi/

 
TİM'den 'İhracat 2021 Raporu'
Haberler

TİM İhracat 2021 Raporu'nda ihracatın hem bugününü hem de geleceğini ilgilendiren çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "İhracatçılarımız için başucu kitabı olacak nitelikteki raporumuzda, Türk ihracatına yeni dönemde yeni bir yol haritası çizmeyi ve yeni bir vizyon belirlemeyi amaçladık." dedi.

Devamını oku...
 
Enflasyon mart ayında da yükselişini sürdürdü
Haberler

Enflasyon, mart ayında da yükselişi sürdürdü. TÜİK verilerine göre; TÜFE aylık bazda yüzde 1,08 artarken, yıllık enflasyon yüzde 16,19'a çıktı. Böylece üst üste 6. ayında da yükselen enflasyon, 2019 Temmuz ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Devamını oku...
 
Turizmciler iç turizmin desteklenmesini istiyor
Haberler

Türkiye Otelciler Federasyonu YK Üyesi Gazi Murat Şen, hükümetten iç turizm endüstrisinin daha yoğun ve somut olarak desteklenmesini istediklerini söyledi.

Devamını oku...
 
UİB, martta 3 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi
Haberler

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB)'nin 2021 yılı Mart ayı ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 40 artarak 3 milyar dolara ulaştı. Birliğin geriye dönük 12 aylık dönemdeki ihracat tutarı ise 27,5 milyar dolar oldu.

Devamını oku...
 
Ham çelik üretimi şubatta yüzde 5,9 arttı
Haberler

Türkiye'nin ham çelik üretimi, 2021 yılı Şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,9 artışla 3 milyon tona yükseldi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 26

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam