Anasayfa
Destek, hibe ve teşvik bilgileri tek çatı altında
Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, devlet tarafından verilen destek, hibe ve teşvikleri bir web sitesi ile tek çatı altında topladıklarını belirterek, "Yatırımcılarımızın işlerini kolaylaştıracak yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdik" dedi.

Devamını oku...
 
Kurulan şirket sayısı aylık yüzde 8,33 azaldı
Haberler

Kurulan şirket sayısı, ağustosta bir önceki aya göre yüzde 8,33 azalarak 9 bin 352, kapanan şirket sayısı yüzde 17,54 azalarak 1.241 oldu.

Devamını oku...
 
Ar-Ge harcamaları arttı
Haberler

Firmaların faaliyet harcamalarındaki alt kalemlerden Ar-Ge giderleri, 2010-2019 dönemini kapsayan 10 yılda 63 milyar lirayı geçerken imalat sektörü yaklaşık 28 milyar lirayla ilk sırada yer aldı.

Devamını oku...
 
Ege İhracatçı Birlikleri, TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi alan ilk ihracatçı birliği oldu
Haberler

Tüm dünyayı etkisi altına alan, dünya genelinde bir milyondan fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan Covid-19 virüsü ile insanlığın mücadelesi devam ediyor.
Ege İhracatçı Birlikleri'nin Covid-19'a karşı aldığı tedbirler, Türk Standartları Enstitüsü'nün TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi ile tescillendi.

Devamını oku...
 
Toplam ciro endeksi temmuzda yıllık yüzde 20,2 arttı
Haberler

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında ciro endeksi, temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20,2 arttı.

Devamını oku...
 
Sanayi üretimi temmuzda yüzde 4,4 arttı
Haberler

Sanayi üretimi, nisan ayında dibi gördükten sonra yaşadığı güçlü toparlanmayı temmuz ayında da sürdürdü ve 119,3 puana çıktı. Endeksteki artış aylık bazda yüzde 8,5; yıllık bazda ise yüzde 4,4 oldu.

Devamını oku...
 
Tarım ÜFE, ağustosta yüzde 17,36 arttı
Haberler

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0,22, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 17,36 arttı.

Devamını oku...
 
Perakende satış hacmi yıllık yüzde 11,9 arttı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı temmuz ayına ilişkin perakende satış hacmi endekslerine göre, sabit fiyatlarla perakende satış hacmi temmuzda bir önceki aya göre yüzde 11,9 arttı. Bu dönemde gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 12,3, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 13,9, otomotiv yakıtı satışları yüzde 7,2 arttı.

Devamını oku...
 
Cari açık, temmuzda 1,8 milyar dolar
Haberler

Türkiye'nin cari işlemler hesabı, temmuzda 1 milyar 817 milyon dolar açık verirken, 12 aylık cari açık 14 milyar 941 milyon dolar oldu.

Devamını oku...
 
İnşaat maliyet endeksi temmuzda arttı
Haberler

İnşaat maliyet endeksi, temmuzda aylık bazda yüzde 0,95, yıllık bazda yüzde 9,17 arttı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 / 245

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam